Kilpailu Volvo Suursaari Race 2011 10.6.2011 - 12.6.2011
Luokka / Klass LYS1 LYS-luvut 1.31 --> Pituus / längd: 167,9 Mpk/Nm
Purjenumero Kotkanportti meno Kotkanportti paluu Gråskärsbådan Rangaistukset
Sija / plac Veneen nimi Kippari Seura venetyyppi lys-luku varustus purjehdusaika tasoitettu aika sijoitus purjehdusaika Tasoitettuaika Sijoitus Purjehdusaika Tasoitettuaika sijoitus purjehdusaika tasoitettuaika
1 FIN 46 Wafi Jesse Aarnio NJK Swan-46 1,35 SV 30:17:50 39:50:58 3 12:18:00 16:09:26 1 16:31:00 22:11:41 1 28:41:00 37:43:25 0,00
2 FIN 50260 Xanthippe Tor Lundsröm HSK Baltic-43 1,31 SV 31:12:09 39:55:17 11 14:25:00 17:56:15 9 19:45:00 24:55:57 2 29:35:00 37:50:06 0,00
3 FIN 7000 Teknopump Roger Tuhkunen EPS Farr 1-tonner 1,32 SV 31:01:10 39:57:05 1 12:15:00 15:51:25 2 17:15:00 22:33:33 3 29:30:00 37:57:12 0,00
4 FIN 10936 Speculator Ari Ojala EPS Finngulf-41 1,35 SV 30:50:51 40:23:59 4 12:40:00 16:31:26 4 16:58:00 22:38:41 7 29:24:00 38:26:25 0,00
5 FIN 15425 Julia Olli Niskanen SVK Elan-40 1,32 SV 31:30:50 40:26:45 5 12:56:00 16:32:25 5 17:36:00 22:54:33 5 29:53:00 38:20:12 0,00
6 FIN 7642 Naviculare Henri Lindholm HSK First 45 f 5 1,31 SV 31:57:58 40:41:06 10 14:23:00 17:54:15 11 19:50:00 25:00:57 4 29:58:00 38:13:06 0,00
7 EST 599 Pegasus Rolf Relander TJK First-50 1,41 SV 30:31:50 41:14:39 6 12:25:00 16:44:35 6 16:35:00 22:57:06 9 29:08:00 39:16:22 0,00
8 FIN 9694 Fretta Kalle Tolvanen KoPu Finngulf-41 1,36 SV 31:30:45 41:15:56 9 13:55:00 17:51:18 10 19:10:00 24:57:50 8 29:42:00 38:55:49 0,00
9 FIN 15476 Kind of Magic Ilmari Absetz RTM IMX-38 1,32 SV 32:40:01 41:35:56 2 12:32:00 16:08:25 3 17:18:00 22:36:33 5 29:53:00 38:20:12 0,00
10 FIN 11279 Millan Niklas Björksten LLV Elan-410 1,35 SV 34:10:10 43:43:18 8 13:07:00 16:58:26 8 18:35:00 24:15:41 10 30:17:00 39:19:25 0,00
DNF FIN 11161 Susie X Esa Korkeela Savk XC-42 1,35 SV 0:00:00 0:00:00 12 15:02:00 18:53:26 12 20:22:00 26:02:41 DNF 0:00:00 0:00:00 0,00
DNF FIN 11343 Eureka Paavo Peippo EM Hanse-400 1,32 SV 0:00:00 0:00:00 7 13:16:00 16:52:25 7 18:26:00 23:44:33 DNF 0:00:00 0:00:00 0,00
Luokka / Klass LYS2 LYS-luvut 1.23-1.30 Pituus / längd: 167,9 Mpk/Nm
Purjenumero Kotkanportti meno Kotkanportti paluu Gråskärsbådan Rangaistukset
Sija / plac Veneen nimi Kippari Seura venetyyppi lys-luku varustus purjehdusaika tasoitettu aika sijoitus purjehdusaika Tasoitettuaika Sijoitus Purjehdusaika Tasoitettuaika sijoitus purjehdusaika tasoitettuaika
1 FIN 8429 Blanco Tuomas Riski YP Sun Magic 44 1,25 SV 31:45:13 39:07:21 2 13:41:00 16:39:32 3 18:51:00 23:13:48 2 29:53:00 36:51:26 0,00
2 FIN 11381 Ipanema Kim Lindroos HSS J-109 1,3 SV 30:58:03 39:28:12 1 12:44:00 16:10:00 1 17:24:00 22:27:14 5 29:30:00 37:32:49 0,00
3 FIN 10523 Daccapo Anssi Koskela KPSV Finngulf-37 1,29 SV 31:19:03 39:36:02 12 25:20:01 28:40:42 2 17:52:00 22:47:24 4 29:32:00 37:22:20 0,00
4 FIN 10150 Ancela Klaus Kumlin LLV Bavaria-42 CR 1,27 SV 32:57:41 40:47:40 7 14:36:00 17:45:47 9 20:44:00 25:23:22 7 30:32:00 37:56:48 0,00
5 FIN 11283 Sussurro Pekka Vanne HSK Grand Soleil-40 1,29 SV 32:51:39 41:08:38 12 25:20:01 28:40:42 12 26:20:01 31:15:25 0,00
6 FIN 9703 Jasmiina Mikko Toppila KLV Mannerberg-31 1,24 SV 34:25:33 41:33:25 5 14:47:00 17:39:47 7 20:23:00 24:37:20 8 31:42:00 38:26:56 0,00
7 FIN 10086 Albireo Per Hansson NJK Swan-391 1,25 SV 34:23:13 41:45:21 8 15:06:00 18:04:32 10 21:07:00 25:29:48 6 30:58:00 37:56:26 0,00
8 FIN 9479 Karlo Raimo Rasanen LrPS Mannerberg-34 1,27 SV 34:08:07 41:58:06 3 13:53:00 17:02:47 5 18:52:00 23:31:22 10 31:10:00 38:34:48 0,00
9 FIN 11040 Nella Jorma Gustafsson KPS Salona-40 1,3 SV 34:17:34 42:47:43 4 13:53:00 17:19:00 6 18:55:00 23:58:14 9 30:28:00 38:30:49 0,00
10 FIN 8197 Penelope Kai Valtari EMK Jeanneau 35 OD 1,27 SV 36:29:22 44:19:21 11 25:20:01 28:29:48 4 18:51:00 23:30:22 3 29:53:00 37:17:48 3,30
DNF FIN 4000 Cosa Nostra Kai Kuusi SPS Hurricane 900 1,23 SV 6 14:56:00 17:42:56 8 20:43:00 24:48:43 DNF 0,00
DNF FIN 11052 Iso-Onni Andreas Herdina HSS Finngulf-331 1,24 SV 9 17:15:00 20:07:47 11 24:37:00 28:51:20 DNF 0,00
DNF FIN 11125 C' Ya! Jussi Ekman SaVk Finngulf-37 1,29 SV 10 20:31:00 23:51:41 DNF DNF 0,00
Luokka / Klass LYS3 LYS-luvut 1.17 - 1.22 Pituus / längd: 155,6 Mpk/Nm
Purjenumero Kotkanportti meno Kotkanportti paluu Gråskärsbådan Rangaistukset
Sija / plac 0 0 Veneen nimi Kippari Seura venetyyppi lys-luku varustus purjehdusaika tasoitettu aika sijoitus purjehdusaika Tasoitettuaika Sijoitus Purjehdusaika Tasoitettuaika sijoitus purjehdusaika tasoitettuaika
1 FIN 9812 Zelda Heikki Mentula Me Breehorn-37 1,17 SV 31:02:14 35:59:55 6 13:11:00 15:09:02 5 18:29:00 21:28:04 1 29:09:00 33:48:42 0,00
2 FIN 6801 Tai-Tai Timo Lauttia EM Inferno-33 1,19 SV 31:01:08 36:28:15 2 12:00:00 14:09:42 2 17:08:00 20:24:46 2 29:14:00 34:21:21 0,00
3 EST 239 Fanatic Ain Jalasto KJK Ridas-35 1,21 SV 30:58:05 36:53:39 1 11:41:00 14:02:00 1 16:35:00 20:08:53 9 32:40:01 38:14:06 0,00
4 FIN 7313 Unnukka II Tapio Uimonen Me Arcona-36 1,22 SV 30:50:17 36:59:44 9 13:07:00 15:33:30 7 18:00:00 21:42:14 3 28:54:00 34:41:08 0,00
5 FIN 7817 Willow Olli Nuutila EM Baltic-39 1,22 SV 30:57:42 37:07:09 5 12:39:00 15:05:30 6 17:46:00 21:28:14 4 29:02:00 34:49:08 0,00
8 FIN 9009 Heili Rami Hämäläinen HSK Finngulf-36 1,21 SV 31:13:15 37:08:49 0 0:00:00 0:00:00 0 0:00:00 0:00:00 7 29:33:00 35:07:05 2,20
6 FIN 10510 Röikenesol Jim Rannila VL Bavaria-39 CR 1,22 SV 31:06:40 37:16:07 4 12:34:00 15:00:30 4 17:31:00 21:13:14 10 32:40:01 38:27:09 0,00
7 FIN 10782 Wombat Peter Forssell KNV EF-34 1,22 SV 31:07:30 37:16:57 3 12:27:00 14:53:30 3 17:30:00 21:12:14 6 29:17:00 35:04:08 0,00
9 FIN 10486 Violetta Harri Peltoniemi KLV Delphia-37 1,18 SV 32:05:35 37:18:06 7 13:20:00 15:23:55 9 19:02:00 22:10:00 5 30:07:00 35:00:38 0,00
11 FIN 5511 Wella Juha-Pekka Hotinen PSS MP-36 1,19 SV 34:42:45 40:09:52 0 0:00:00 0:00:00 0 0:00:00 0:00:00 0 0:00:00 0:00:00 3,30
10 FIN 9272 Oro laura Jarkko Korvenranta VVK Swan-41 1,21 SV 34:41:03 40:36:37 8 13:11:00 15:32:00 8 18:32:00 22:05:53 8 30:37:00 36:11:05 0,00
Luokka / Klass LYS4 0 <-- 1.16 0 Pituus / längd: 155,6 Mpk/Nm
Purjenumero Kotkanportti meno Kotkanportti paluu Gråskärsbådan Rangaistukset
Sija / plac Veneen nimi Kippari Seura venetyyppi lys-luku varustus purjehdusaika tasoitettu aika sijoitus purjehdusaika Tasoitettuaika Sijoitus Purjehdusaika Tasoitettuaika sijoitus purjehdusaika tasoitettuaika
1 FIN 527 Fatmai Juhani Isotalo LrPS Botnia 6 1,09 SV 32:30:56 35:20:06 4 14:06:00 15:19:36 4 19:50:00 21:31:45 1,00 30:22:00 33:00:57 0
2 FIN 8943 Sarastus Timo Gröhn MP X-302 1,16 SV 31:38:16 36:20:51 3 13:13:00 15:15:57 3 18:26:00 21:15:59 3 29:46:00 34:11:31 0
3 FIN 9068 Aurora Konsta Luhtala SVK Dufour-32 Classic 1,15 SV 32:35:33 37:02:47 2 13:17:00 15:13:16 2 18:25:00 21:05:45 5 30:22:00 34:33:05 0,00
4 FIN 873 Cascade Sakari Vento LrPS Botnia 6 1,09 SV 34:50:41 37:39:51 6 14:14:00 15:27:36 6 20:20:00 22:01:45 2 30:41:00 33:19:57 0,00
5 FIN 7465 Mary Atte Stambej EMK Finnflyer-31 1,13 SV 34:49:06 38:44:48 5 13:40:00 15:22:33 5 19:27:00 21:48:47 6 31:02:00 34:43:27 0,00
6 FIN 11016 Viima Niklas Pakkasjärvi NJK S&S Swan-36 1,13 SV 34:51:19 38:47:01 1 12:50:00 14:32:33 1 18:05:00 20:26:47 4 30:40:00 34:21:27 0,00
7 FIN 10421 Morgana Antti Etelämäki BSS One off 1,08 SV 36:19:32 38:51:17 7 15:15:00 16:21:02 9 22:20:00 23:51:17 9 33:28:00 35:50:35 0,00
8 FIN 10379 Senja Jörgen Bärlund BSS Bavaria 33 Cr 1,15 SV 35:00:50 39:28:04 8 14:27:00 16:23:16 8 20:32:00 23:12:45 8 31:03:00 35:14:05 0,00
9 FIN 1344 Northern Lights Thomas Skogström EMK Lohi-25 1,02 SF 43:09:29 43:49:39 9 17:04:00 17:21:29 10 23:35:00 23:59:10 10 39:20:00 39:57:45 0,00
10 FIN 6330 Ariel Jukka Salminen EPS Maxi-999 1,15 SV 35:01:21 39:28:35 0 0:00:00 0:00:00 7 19:45:00 22:25:45 7 30:54:00 35:05:05 1,10
11 FIN 1916 Nereida Pauli Laxman NJK FE 83 1,08 SV 42:52:36 45:24:21 10 16:34:00 17:40:02 11 23:11:00 24:42:17 11 39:12:00 41:34:35 0,00
DNC FIN 2813 Imppu Pekka Rapeli ESF Maestro-31 1,13 SV 0:00:00 0:00:00 DNC 0:00:00 0:00:00 DNC 0:00:00 0:00:00 DNC 0:00:00 0:00:00 0,00